You are here:

Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby

Wybór mebli i przeróżne inne rozwiązania pomocne w aranżacji garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Wbrew pozorom, garderoba w ogóle nie musi być ogromna, by móc swobodnie magazynować tam rzeczy oraz zachować odpowiedni porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. Jeśli mamy zamiar wydzielić garderobę od sypialni, możemy zamontować drzwi przesuwne.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane rzeczy to najważniejszy czynnik, który wpływa na urządzenie garderoby. To, czy w naszej garderobie musi znaleźć się wiele regałó, szuflad lub może drążków z wieszakami uzależnione jest od posiadanych rzeczy. Pod uwagę należy wziąć również możliwe dodatkowe miejsce na jakieś sprzęty, takie jak deska do prasowania bądź żelazko.

W przypadku, gdy garderoba nie będzie zajmować wiele przestrzeni, rewelacyjnym wyborem będzie kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zmaksymalizować przestrzeń zarówno na nasze ubrania i przeróżne dodatki. Do niedużej garderoby warto nabyć meble na wymiar oferowane przez firmę Komandor, która oferuje pakowne szafy ubraniowe. Rewelacyjną decyzją okaże się także pojemna szafa narożna, która zwiększy ilość niezbędnej przestrzeni do magazynowania swojej odzieży.

Meble na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Innym rozwiązaniem, które pozwoli na powiększenie powierzchni użytkowej w naszej garderobie będzie zamontowanie drzwi przesuwnych. Będzie to świetna decyzja. Tego typu drzwi pozwolą na zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do uchylenia normalnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. poprzez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Urządzając garderobę musimy pamiętać, że dobór właściwych mebli nie wystarczy. Niezwykle istotne jest też właściwe oświetlenie garderoby. Powinno ono docierać do wszelkich półek, a także zakątków pokoju. W przypadku dużych pomieszczeń należy skupić się także na oświetleniu punktowym, ponieważ oświetlenie ogólne może nie wystarczyć do zapewnienia właściwej ilości oświetlenia. Dobrze jest rozważyć kupno LED-ów. Wykorzystują one niewiele energii oraz można zamontować je w najróżniejszych miejscach, gdyż przyjmują one przeróżne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim detalem, o którym nie można zapominać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże zwiększyć optycznie pokój, ale też umożliwi swobodne oglądanie się podczas wybierania odzieży. Gdy nasza garderoba jest niewielka, dobrze jest wybrać lustro wiszące. Doskonałą alternatywą dla małych pokojów jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

Ciekawe wpisy o podóżach i turystyce:

Posted by: admin

Related articles
 

Back to Top